Кои са най-често срещаните средства за почистване на килими?
– Лимонов сок. Поради високата си киселинност лимоновият сок прониква в петното и ефективно го разгражда. В същото време лимоновият сок има и оцветяващ ефект – не може да се използва върху всякакви килими. Имайте предвид, че лимоновият сок е достатъчно силен, вземете предпазни мерки и дозировки.
Нанесете лимоновия сок, неразреден върху килима. Това Ви позволява да действате директно върху петното. Свойствата на лимоновия сок му позволяват да се справя добре с упорити петна от всякакво естество. За да почистите килима си, просто излейте петното с лимонов сок, след това го избършете с вода и изчакайте, докато изсъхне. Не използвайте този метод, когато почиствате килими със светли .
Изберете Вашия килим при нас. Ние сме Тонитекс ООД. Телефон за връзка с нас: 888249719. София, бул. Христо Ботев, № 92.
Други средства за почистване на килими:
– Сода. Справя се много добре с миризмата. Особено този метод на почистване става актуален за онези къщи, в които се отглеждат животни. Достатъчно е само да покриете петното със сода и след това да го премахнете с прахосмукачка. Методът е прост, доказан и ефективен.
– Амониев алкохол. Използването на амоняк е не по-малко търсено от използването на различни видове специални средства. За да почистите килима с амоняк, ще трябва да го разредите във вода и след това да го нанесете върху петното. Не остава миризма, но почистващият ефект винаги ще бъде висок.
– Оцет. Когато се разрежда, той е чудесен и за почистване на петна от килим. Моля, обърнете внимание, че при правилния подход, миризмата на оцет също бързо ще изчезне и от петното няма да остане и следа. В същото време оцетът не оставя следи по повърхността на килима – не е нужно да се притеснявате за петна и други неприятни последици от такова почистване.
– Сняг. Друг ефективен метод за почистване на килими е използването на сняг. Помага бързо да се отървете от акарите. Всичко, което трябва да направите, е просто да изнесете килима навън и да го избиете с помощта на сняг. Всички болестотворни организми просто не могат да издържат на такива екстремни температурни колебания.